Kamp Yeri Ekle
Oturum aç

Karataş Kumluk Mesire Yeri - Tarafından eklendi

Derecelendirme yok 17 yorum
-0.3
Temizlik
5
Konum
5
Tavsiye
5
Fiyat
5

Karataş Kumluk Mesire Yeri Hakkında

29.9 ha. büyüklüğündeki Kumluk Parkı; 1952 yılında orman teşkilatınca ağaçlandırılmış, 1995 yılında Kumluk I, 2003 yılında Kumluk II Mesire yeri olarak Mülga Milli Parklar ve Av Yaban Hayatı Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. 2012 yılında ise Kumluk I ve Kumluk II Mesire Yerleri, Kumluk Tabiat Parkı olarak statülendirilmiştir.

Kumluk Tabiat Parkı, Adana il merkezine 45 km mesafede bulunan Karataş ilçesinde bulunmaktadır. Karataş ilçe merkezinin doğusunda yer alan Kumluk Tabiat Parkı ilçe merkezine yaklaşık 2 km mesafededir. Güney tarafı tamamıyla Akdenize bakan alan, kızıl çamlardan oluşmaktadır. Kumluk Tabiat Parkı, 30 ha. alan üzerinde yer almaktadır.

Karataş Kumluk Mesire Yeri Olanakları

 • Ateş Alanı
 • Bahçe
 • Çadır Kiralama
 • Cafe
 • Duş
 • Karavan
 • Plaj
 • Restoran
 • Sıcak Su
 • WC
 • Yürüyüş Alanı

Karataş Kumluk Mesire Yeri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanındaki olanaklar ve imkanlar neler?

-Çeşme
-Otopark Alanı
-Piknik Alanları
-WC
-Çocuk Oyun Alanı
-Kamp Alanı
-Seyir Terası
-Yürüyüş Yolu
-Soyunma Kabini ve Duşlar
-Kameriyeler
-Güvenlik Noktaları
-Kır Lokantası
-Kır Kahvesi
-Giriş Kontrol Noktası
-Kamelya

Değerlendirmeler - 25

-0.3 Derecelendirme yok Yorum ekle
Temizlik
5
Konum
5
Tavsiye
5
Fiyat
5

sercan akçay

2 Kötü

Ormanlık alan içerisinde ızgara yapabileceğiniz yeri olmayan bir mesire alanı ızgara yapacaksanız eğer mangalınızı kendiniz getireceksiniz hemen yanı deniz deniz bulanıktı ama sığ. Bence ailecek gelinecek biryer değil hizmet yok.

28 Haziran 2023 04:45 - Google Yorumu

Asilcan Ağaçdiken

4 İyi

Mesire alanında bulunan restaurantın yanındaki merdivenlerden sahile inebiliyorsunuz fakat sahil son derece bakımsız. Bungalov evlerde veya kendi getirdiğiniz çadırlarda konaklayabiliyorsunuz. Araba ile giriş ücreti 24 TL idi.

8 Nisan 2023 06:31 - Google Yorumu

Ali ÖZKAYA

3 hoş

Güzel bı alan ancak belediye tarafından ücretli olarak kullanan bir yer bu kadar pis ve çöp içinde olmamalı . Tuvaletler kullanılmayacak derecede pis ışıkları yanmıyor. Kamp için elektrik panolarından elektrik alınabiliyor. Su ihtiyacı ara ara bulunan yerlerde giderilebilir. Fazlasıyla bank mevcut. çocuklar için park mevcut ancak hasarlı yerleri var ve tehlikeli . Köpeklerden ben rahatsız olmadım ancak gece çadırın yakınında çöp bırakmayın 🙂 . Ailecek gidilip hem günübirlik piknik hemde kamp yapılabilir.

22 Kasım 2022 03:23 - Google Yorumu

ESRA AKSOY

4 İyi

Her sene arkadaşlar ile gittiğimiz güzel bir kamp alanı diyebilirim .Karataş merkeze çok yakın.Karataşa ulaşım sağlamak için dolmuşlar var ve çok sık kalkıyor .Çalışanlar ilgili .Sürekli görevliler tarafından denetlenme olayı güzel .Kamp dışında piknik yapmaya gelenler var bir noktada özel eşyalarınıza dikkat etmenizi öneririm .Sahile açılan kapılar var .Denize girmek isterseniz sitelerin olduğu yere doğru gitmenizi iyi olacaktır .Kampın hemen başlama noktası temiz değil .Bir haftadan fazla bir süre burada kaldık .Tek rahatsızlık duyduğum konu WC ve duş yerleriydi .Daha önceki gelişlerimizde de aynı sorun vardı .Umarım en kısa sürede farklı önemler alırlar .Çadır başı fiyat 50 TL .

2 Eylül 2022 12:25 - Google Yorumu

kenan salman

4 İyi

Hem kamp yapayım ailemle piknikte güzel olur denizde olsa tadından yenmez derseniz gidebileceğiniz nadir yerlerden biri. Hafta sonları kalabalık oluyor, lavabo var ama yok denecek kadar kotu, duş var onunda lavabodan geri kalır yanı yok. Eksileri bunlar.

21 Ağustos 2022 10:39 - Google Yorumu

Doğukan Kartal

3 hoş

Genel olarak bakıma ihtiyacı var. Gidilir mi gidilir ama tam bir fiyat performans örneği. Wc ve duşların bakıma ihtiyacı var. Denize giriş için bazı kapılar kapalı dolandırıyorlar. Merdiven vb yapılsa çok güzel olur resmen yokuştan iniyorsunuz. Bir de engelsiz değil kesinlikle özel gereksinimli bireylere hitap etmiyor. Hâlbuki bu çağda bir merdiven bir rampa yapılsa ne güzel olmaz mı?

20 Ağustos 2022 02:10 - Google Yorumu

seymoli b

4 İyi

Orman köşkü denilen evde kaldık. Daha iyi olabilir miydi evet. Ama beklentilerimiz çok yüksek değildi o yüzde beklentimizi karşıladı. Aracımızla ormanaltı plajına ilerledik denize orada girdik.( ormanlık alana girilen kapıdan sağa aşağı inince orada kalan plandan bahsediyorum.) Lokantanın alt tarafında olan sahil kısmı kokuyordu ve çok temiz değildi. Haftaiçi çok sakindi tam aile ile gitmelik bir plaj ormanaltı. Aracımızla suya yaklaştık. Kendi sandalyelerimşzde oturduk.

16 Ağustos 2022 12:58 - Google Yorumu

Adem Ateş

3 hoş

Geniş bi ormanlik alanin içinde güzel bir kamp deneyimi yaşanılabilir. Sessiz sakin geniş bir alanı var. Mangal ve semaver yakilabiliyor. Alanın bazı bölümlerinde elektrik de var. Hatta uzatma kablonuz varsa çadırın içine kadar alabilirsiniz. Bir de küçük bi vantilatör varsa gece sıcaklardan kurtulabilirsiniz. Wc ve duş lar güzel. Duş lar da sicak su yok. Denizi güzel fena değil adana şartlarına göre iyi. Sığ ve kum bir denizi var. Dalga yok. Daha temiz bir denize girmek isterseniz karataş merkezde ki limanin yanindaki plajları kullanabilirsiniz. Bu kamp alanının tek ve en büyük sıkıntısı sivrisineklerin çok olması. Çadırın dışından bile ısırabiliyorlar. 2 kat çadır kullanmak gerekir. Cibinlik olmadan kesinlikle gitmeyin.

1 Temmuz 2022 06:50 - Google Yorumu

Samsung Galaxy

2 Kötü

Çadır kampı yaptık çadır başı 50 tl .masa var masalar tahta istenilen yere çekiliyor. Elektrik su yakındı 20 metre uzatma kablosuyla çadırımızın içine kadar aldık. Tuvalet temizdi . Duş soguk duş var sadece . Adana standardına göre deniz iyiydi kumluktu hiç taş yoktu su sığ belimize kadar geliyor ve dalga yoktu. 27 haziranda giriş yapmıştık tek kötü yanı ilaçlanmaya rağmen sivrisinek var ve hastaneye gidecek kadar ısırdı. Kesinlikle cibinlik (sineklik)ile gidin büyük olsun

30 Haziran 2022 04:47 - Google Yorumu

sezgin meriç

5 Çok iyi

Deniz sahiline sıfır bir piknik ,dinlenme, günübirlik tatil yeri sakın oluşu çok güzel istediğim yere panço çadırımı kurup ister yatıp istersem çadır önünde oturup çay kahve keyfi yaşıyorum.

28 Mayıs 2022 06:28 - Google Yorumu

Arif Ali Topal

5 Çok iyi

4 gece kamp yaptık ailecek hersey harikaydı Kampçı arkadaşların mutlaka gitmesi lazım doğayla iç içe muhteşem bir atmosfer belediye başkanı ve park ekipleri gereken bakımı yapmış mutlaka denemelisiniz

20 Mayıs 2022 11:11 - Google Yorumu

Vecihi

3 hoş

Ortam güzel bakımlı Belediye zabıta ekibi devriye atıp bölgeyi kontrol ediyor ama gel gelelim bir kaç hödük aile olmasına rağmen yapmadıkları terbiyesizlik kalmadı bu tarz durumların Kolluk kuvvetleri tarafından yada zabıta tarafından denetlenmesi gerektiğini böylece girişine 50 TL ödediğimiz mekânın daha iyi bir aile piknik ve kamp olacağını düşünüyorum.

14 Mayıs 2022 09:58 - Google Yorumu

Muzaffer Akyiğit

5 Çok iyi

Yeni belediye başkanını gerçekten tebrik ediyorum. ormanı şahane gezilebilir görmeye değer hale getirmiştir. İçinde, günlük kalınabilir, şahane ağaçtan ev ve tesisler yapmışlar. Ellerine sağlık.

11 Mayıs 2022 09:04 - Google Yorumu

Sem eagle

5 Çok iyi

Çalışanların hepsi kibar naif mutevazi mükemmel insanlardı hizmet konusunda şüpheniz olmasın fazlasıyla elinden geleni yapıyorlar. Doğası zaten ayrı bir güzel yer kuşların ötüşü çam ağaçlarının odunsu kokusu sizi zaten mutlu ediyor. Güvenlik açısından da emniyetli bir yer. Herkese çok teşekkür ederim 🙏.

7 Mayıs 2022 11:54 - Google Yorumu

Bulent Cemal Altunkilic

4 İyi

Manzara mükemmel, şehir merkezine çok yakın bir piknik alanı, çadır ve karavan kalabiliyor. Tuvalet temizliği idare eder.

3 Mayıs 2022 04:03 - Google Yorumu

Alper Baykal

5 Çok iyi

Bir karavancı için en uygun kamp alanlarından birisi diyebilirim. Elektrik (sınırlı yerde) ve su var. Karataş belediyesi özverili çalışıyor, temiz ve düzenli olması için gerisi bize kalıyor. Her gidenin özenle bakmasını dilerim. Nisan 2022 giriş ücreti karavan 35 TL

2 Nisan 2022 08:18 - Google Yorumu

Canan Öztunç

Karavanımızla konakladık su var elektrik birkaç yerde var çok daha iyi bakımla daha iyi yapılabilir

26 Mart 2022 10:43 - Google Yorumu

selçuk İLDENİZ

Arkadaş lar dikkat edin,mesire alanının giriş kapısının karşında bakkala sakın ha sakın gitmeyin milleti Kazıklı yor,3 gofret 3meyve suyu aldım 29 TL fiyat söyledi. sakin ha sakin gitmeyin alışverişi başka yerden Yapın

27 Şubat 2022 08:14 - Google Yorumu

ahmet açıkgöz adana

Mükemmel olacak zamanla yeni belediye baskani harika çalışıyor hele camliktaki restaurant ta balık yemenizi şiddetle tavsiye ederim

2 Şubat 2022 08:12 - Google Yorumu

Harun KAVALCI

Kesinlikle çok güzel bir mesire yeri biz adanalı lar kendi tesislerimiz değilde ısrarla mersini tercih etme nedenini anlamıyorum. Tesise tesis denizde deniz daha ne olsun

16 Ocak 2022 07:06 - Google Yorumu

SAFIYE NUR TURK

Deniz manzaralı orman kampı. Tabi hazırlıklı gidebilseydik denize bile girerdik. Adana civarında kamp yeri ararsanız kesinlikle düşünebilirsiniz. Hem merkeze yakın, hem orman örtüsü çok güzel. Tesis başarılı. Çok güzel bir hafta sonu geçirdik.

31 Ekim 2021 01:58 - Google Yorumu

aslı Kaleoğlu

Koca arazidr yine lavabo yok, mesire alanlarının bu sıkıntısı var lütfen öncelikle kalabalık düşünülmesi gerek

30 Ekim 2021 04:51 - Google Yorumu

Serdar Dervişoğulları

Doğa harikası ama canım milletim neden bu kadar hor ve pis kullanıyoruz? Canım devletim neden bu kadar başıboş?Bir de pis bir koku vardı bugün, denizden gelen lağım kokusu mu desem fabrika atığı mi desem... Yazıktır ya hu....

29 Ekim 2021 03:54 - Google Yorumu

Emre Berk Ahu

Temizlik, bakım ve düzenlemeye ihtiyacı var. Potansiyeli olan bir yer ama özen gösterilmiyor. Piknik kamp ve konaklama imkanı sunuyor.

26 Ekim 2021 09:06 - Google Yorumu

Makinci 44

giriş ücreti 24 lira ama mesire alanı ederi 5 lira. giriş ücreti fazla. mesire alanı bakımı çok iyi değil. yeşil bir alanı, süs havuzu büyük oyun alanı yok. derme çatma bir yer. Asıl sıkıntı. alanda mesire alanı ve açık hava müzesi bulunmaktadır. mesire alanını kiralayanlar mesire alanı gerişinde durması gerekirken ilk giriş rapısında durmakta ve müzeye gelenlerden ücret almaktadır. böyle bir yetkileri yok müzenin girişi daha yukarıda ve turizm bakanlığı görevlileri müze girişi olarak kişi başı 12,5 lira ücret karşılığında bilet kesiyorlar. iki defa ücret ödemeyin. zorla para kesmeye kalkarlar ise 156 şikayet edebilirsiniz. Ayrıca mesire alanını ve çevreyi kortrol eden jandarma ekiplerinde görevli arkadaşlarda mesire alanında durması gereken görevlilerin ara girişte durup bilmeyenlerden bilet ( haraç) kesmesine izin vermeyin ve göz yummayın maaşınıza haram katmayın sizden ricam. mesire göreclileri mesire girişinde dursunlar. müzeye gelenden ücret almasınlar.

29 Ağustos 2021 01:12 - Google Yorumu

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.

Temizlik
Konum
Tavsiye
Fiyat
0 Puanın
Derecelendirme resimleri

Rezervasyon Talebi

6 Yaş Üstü
+
-
0-6 Yaş
+
-

Talep listesi: Karataş Kumluk Mesire Yeri

Parolanızı Sıfırlayın