Kamp Yeri Ekle
Oturum aç

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Hakkında

2013 yılında tescil edilen Boraboy Gölü Tabiat Parkı,  Amasya ilinin Taşova ilçesinde yer almaktadır.

Tabiat Parkı, Amasya il merkezine 62 km uzaklıkta olup alana ulaşım asfalt  yol ile sağlanmaktadır. Taşova ilçe merkezine uzaklığı ise 22 km’dir. Amasya Merzifon Havaalanı’ndan Tabiat Parkına olan mesafe 91 km’dir.

Alan, ziyaretçilerin piknik, doğa yürüyüşü, göl-deniz bisikleti, fotoğraf çekimi, bitki ve yaban hayatı gözlemi gibi faaliyetleri yapmasına elverişlidir.

Tabiat Parkı içinde günübirlik kullanıma yönelik kır lokantası, yürüyüş yolları, mescit, çocuk oyun alanları, piknik masaları, büfe, çeşme ve otopark  yer almaktadır.

Alan içerisinde 20 adet kır evi mevcut olup ailelerin (4 kişilik) konaklamasına elverişlidir.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nın kuzey yamaçlarında ağırlıklı olarak Doğu Kayını, Karaçam, Sarıçam ve Meşe ağaçları yer almakta olup, alanın güney yamaçlarında ise Sarıçam, Karaçam ve karışık çalı toplulukları yer almaktadır.

Doğal heyelan set gölü karakterindeki Boraboy Gölü, alana sucul yaşam anlamında en önemli katkıyı sunmaktadır.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Olanakları

 • Ateş Alanı
 • Bahçe
 • Bungalov
 • Buzdolabı
 • Çadır Kiralama
 • Cafe
 • Çamaşırhane
 • Duş
 • Günlük Temizlik
 • Isıtma
 • Karavan
 • Market
 • Plaj
 • Restoran
 • Şarj İstasyonu
 • Sıcak Su
 • WC
 • Yürüyüş Alanı

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı yakınlarında gezilecek yerler hangileri
 • Aynalı Mağara
 • Amasya Kalesi
 • Kralkaya Mezarları
 • Yedi Kuğular Kuş Cenneti
 • Borabay Gölü Tabiat Parkı
 • Hazeranlar Konağı
 • Gökmedrese Camii
 • Beyazıd Külliyesi
 • Yalıboyu Evleri
 • Amasya Arkeoloji Müzesi

Değerlendirmeler - 15

Aytaç

5 Çok iyi

Temmuz 12 13 arasında konaklama istiyorum

1 Temmuz 2023 03:30 -

Şeref Şen

5 Çok iyi

Müthiş harikulade bir göl, yemyeşil, yolu virajli olsa da geniş güzel rahatça gidebilirsiniz giriş 40 TL göle çıkmadan önce Borabaydan geçerken marketlerin karşısındaki sifali su yazan büyük çeşmeden su doldurun tadı guzel ve böbrek taşı için faydalı yanınıza ona göre 5,10 litrelik şasallar alın.

27 Haziran 2023 06:00 - Google Yorumu

ONr Y.k.

5 Çok iyi

Doğa çok güzel yürüyüş yolu çok iyi düşünülmüş ama yolun son tarafina da korkuluk yapılmalı veya tabela koyulmalı bir de ücretli wc lerin daha bakımlı ve temiz olmasını beklerdim Mangal yapılabiliyor göl kıyısında keyifli yürüyüş alanı var ayrıca bungalovlar da vardı

26 Haziran 2023 06:53 - Google Yorumu

İslam Oruç

5 Çok iyi

Doğa harikası bir yer Amasya'da gezmeye gelmişken burayı eş geçmeyin bence. Gölün kenarında yürüş alanı var. Ayrıca günü birlik piknik yeride mevcut ekstra olarak konaklayabileceğiniz minnoş evler var fiyatı 750 TL. Gölün kıyısında yemek yiyeceğiniz ve ya çay içebileceğiniz kafe mevcut. Gölü deniz bisikletiylede turlayabilirsiniz

19 Haziran 2023 09:31 - Google Yorumu

Adile Nesrin Özyürek

5 Çok iyi

Tokattan Amasya ya giderken uğradığımız tabiat harikası. Gölün kenarındaki yapılan binalarda konaklama yapılabiliyormuş. Bot ile gezilebiliyor ve yemek, kahvaltı yiyebileceğiniz mekan mevcut. Hafta sonu çevre yerlerden bolca gezmeye gelenler oluyor

18 Haziran 2023 09:31 - Google Yorumu

Özgür Muslu

5 Çok iyi

Amasya merkezden taşova istikametine gidiş yolu üzerinden ulaşılabilir.Yollar son derece düzgün ve araçla gitmenizde sıkıntı yok.Mangal ve piknik serbest.Ayrıca konaklama imkanı da mevcut.Araç girişi 40 tl idi.Girişte çöpleriniz için çöp poşeti takdim ediliyor(LÜTFEN DOĞAYI KİRLETMEYELİM!). Hazırlıksız gidenler için Kır lokantası mevcut.Yürüyüş parkurları ve eşsiz doğa, kuş sesleriyle müthiş bir gün geçirebilirsiniz…

24 Mayıs 2023 06:37 - Google Yorumu

Nuri Niksarlı

5 Çok iyi

Doğa tutkunlarının aileleri ile birlikte nefis bir göl manzarası, yemyeşil orman parkı içerisinde vakit geçirebileceği nadir güzelliklerde bir yerdir. Park içerisinde göl manzaralı oldukça fazla yemek, kahvaltılık ve içecek çeşitleri bulunan fiyatları uygun yiyip içebileceğiniz restorantı bulunmaktadır. Günü birlik piknik yapabildiğiniz piknik alanları mevcut olup piknikçiler için göl çevresinde yeterice otoparkı, çeşmeleri, mescit ve wc'ler mevcuttur. Konaklamak isteyen ziyaretçiler için bungalov evler günübirlik kiralanmaktadır. Karavan ve çadır tatilcilerinin ziyaretleri için karavan parkı ve çadırda kalacaklar için çadır kurabilecekleri alanlar belirlenmiş ayrıca bu ziyaretçilere elektrik imkanıda sunulmaktadır. Göl üzerinde gezmek için deniz bisikleti kiralanmaktadır. Gördüğüm kadarıyla balık tutmayı sevenler için olta ile balık tutmak serbesttir. Ayrıca ufak bir hatırlatma yapacağınız ziyaret ve araç türüne göre giriş ücreti alınmaktadır.

25 Mayıs 2022 04:26 - Google Yorumu

Murat YILMAZ

5 Çok iyi

Harika bir manzara. Yeşil, doğa, su, huzur hepsi bir arada. Volkanik bir göl ve etrafında yemyeşil bir bitki örtüsü. Borabay tabiat parkının içinde bungalov tipi evler mevcut. Evlerin içinde ufak mutfak ranza ısıtma vb. bulunmakta. Ücret bi tık yukarı da ama değer. Parkın içi heryerde olduğu gibi ücretli. Kamp için çadır alanları var. Tuvalet ve piknik masaları mevcut. Girişte köy halkının gazino dediği tesis mevcut. Bungalov evler burdan kiralanıyor. Ayrıca restoran bölümü var. Semaver ve çay servisi mevcut. Gölün üzerinde yunuslara binebilir veya gölün etrafını dolanabilirsiniz. Yaklaşık 45 dk sürüyor ama kesinlikle tavsiye edilir. Göl etrafındaki ormanlık alan ve tesis eski izbe görüntüsünden kurtulmuş. Tertemiz. Aileniz ile huzurlu bir şekilde piknik yapabilirsiniz. Yaz aylarında özellikle yakın şehirlerden gelenlerle dolup taşıyor. Muhteşem manzaralar için Bahar ayında gitmeniz tavsiye edilir. Köy halkı daha çok daha yukarılara kendi yaylalarına çıkar. Vaktiniz olursa muhakkak biraz daha yukarılara çıkın. Yanınıza muhakkak su bidonu alın. Çok güzel su kaynakları var. Kısacası hem günü birlik hem de kalmalı ziyaret edilebilecek yerlerden birisi. Kesinlikle görmelisiniz.

3 Mayıs 2022 03:03 - Google Yorumu

B. D.

Amasya merkezden 1 saat ileride. Boraboy köyü ne ait kamp ve piknik alanı. Araçla giriş 15₺. Kış olduğu için restoran kapalıydı. 260 ₺ ye göl evlerinde 1 gece konakladık. Gece ve sabah epey soğuk oluyor. Evde sıcak su, tek göz tüplü ocak, ufo mevcut. 1 adet çift kişilik yatak ve 1 adet ranza mevcut. Temiz halde çarşaf, yastık ve yorganlar mevcut. Evlerin yanında barbekü mangallar var. Akşam yemeğinde mangal yapıp, kahvaltılık yiyecekleri yanımızda getirdik. Mutfak gereci yok. Tv var fakat gece vakit geçirmek için telefonunuza film indirebilirsiniz, yada oyun getirebilirisiniz yanınızda. Gölün etrafı 1.4 km yürüyüş parkuru. Yukarı doğru devam ediyor ve seyir terası var çok mükemmel bir manzara. Mutlaka yaşanması gereken bir deneyim. Tavsiye ederim.

20 Ocak 2022 11:43 - Google Yorumu

GezGiN KoaLa

Muhteşem ötesi bir yer. Mutlaka görünüz. Sonbaharı yaşamak isteyenler kasım ayı muhteşem. Alandaki bungalovlarda konaklayabilir, ormanda yürüyüş koşu yapabilir, alan içindeki masalarda piknik yapabilirsiniz. Harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Otomobiller için giriş ücreti 15 tl. Mangal külleri için ayrı İzmaritler için ayrı Çöpleriniz için ayrı kutular var. Gölün etrafı meşe palamutlaryla dolu. Oltanızla balık tutma keyfi yapabilirsiniz. Yerde ateş yakmak yasak ancak mangal ve semaver yakabiliyorsunuz. Wc, mescit ve işletmesi var. Kalabalık olmayan sakin bir yer. 5 yıldızdan fazlasını hak ediyor 💯💗

18 Ocak 2022 06:39 - Google Yorumu

Tamer Alici

Özellikle borabay gölündeki Restaurant'da asla ama asla yemek yiyelim demeyin,çünkü İstanbuldan gelip böyle güzel bir doğa harikasını gezip birde üstüne buradaki mekanda iyi bir yemek yiyelim dedik ama maalesef mekan hem yüksek fiyatları hem lezzeti hemde servis hizmeti ile tam bir faciaydı,size şiddetle tavsiyem buraya gelirken yanınızda yiyeceğinizi getirin aman haaa sakın burdaki Restaurantda yemek yiyelim derken kazıklanmayın.

22 Temmuz 2021 07:54 - Google Yorumu

Çiğdem Balcı Güneş

2 saat yol ile borabay tabiat parkına geldik fakat ne yazık ki piknik yapmak için yeterli seviye de kamelya yoktu yaqmur yaqıyo bi taraftan yerlere oturmamızı bekliyorlardı anladığım kadarıyla giriş ücreti olarak 15 TL verdik bunun karşılığında da bi tane çöp poşeti aldık ve qeri çıktık ben hayatımda bu kadar saçma piknik alanı qörmedim para almayı biliyorlar fakat insanlara yeterli derece de kamelya saqlayamıyorlar tek qüzel yani qöl bir puanı da o hakediyo aslında gidiş geliş 4 saat yol çektik boştan yere.. Tabiat parkı öyle olmaz Çorum Sıklık Tabiat Parkına qidinde biraz medeniyet öqreninn açık kapalı her türlü kamelya şansınız olur oturacak yer bulamadık diyemezsiniz çocuklarınızda qönül rahatlığıyla eylenir.. Giriş ücreti 6 TL ne wc sıkıntısı var ne de çeşme..Borabayı işletenler o paranın kuruşunu haketmiyorsunuz bilesiniz..

22 Temmuz 2021 04:20 - Google Yorumu

mesut

Temmuz 2021 göl kenarı bunglov evler 260₺ sadece oda. kahvaltı ilave ücret. Odalarda tek gözlü tüplü ocak ve mini buzdolabi mevcut. 2 adet el havlusu Duvar saati yok Camlarda sineklik yok, dışarısı sinek ve haşere dolu. Wifi yok, gsm çekmiyor, turkcell bazen çekiyor. Yüzde 20. Odada telefon yok Göl çevresinde 1.5 km lik yürüyüş parkuru guzeldi. Göl de pedallı yunuslar ile gezebilirsiniz saati 60₺, yarım saati 30₺. Banyoda sampuan , sabun vs yok. Klima yok, soguk havalar için hali hazırda UFO var. Dışarısı sinek kaynıyor, düzenli ilaclama yapılmıyor.

19 Temmuz 2021 02:57 - Google Yorumu

Deniz Tuna

Göl, doğal park özelliğini koruyabilmiş Parkın içerisinde rahatsız edici yapılaşma ve yapay ışıklandırma neredeyse yok. Girişte yeme ihtiyacınızı karşılaşabileceğiniz bir restoran mevcut. Çok fazla çeşit bulma şansınız yok. Daha çok kebab ve ızgara çeşitleri. Bungolovlarda konaklıyabilirsiniz. Hemen hemen bütün ihtiyaçlara cevap veriyor. Yanlış, kalaca yer bulmak sorun olabilir, özellikle hafta sonları. Günlük olarak ta faydalanması mümkün. Bence en büyük sorun , hizmet. Telefonla ulaşmanız mümkün değil. Telefonlara bakmıyorlar. Bölgede tek olduğu için, talebin de fazla olmasından dolayı ister gel istersen gelme havasındayım. Gölde yüzmeye izin veril miyor. Kana yapmanız yasak. Mantıklı bir açıklama yapmadılar. Bence işin içinde biraz ticari kaygı var. Çünkü gondol kiralıyorlar.

29 Haziran 2021 01:55 - Google Yorumu

Ali Oluğ

Beklenti yüksek olursa pişman olursunuz. Normal bir göl. Temiz bir yer. Tuvalet paralı bende 1 lira vermemek için gittim Amasya'da otel tuttum. Soğuk bir yer. Kimsenin kimseyle işi yok. Rahat olabilirsiniz. Giriş 15 lira araç ile hediye olarak çok anlamlı bir hediye olarak çöp poşeti hediye veriyolar taktir ettim bunu. Anlayan insanın zoruna gidiyor bu durum fakat odun gibi yaşamış çevresini pisleten hiyarlara poşeti verip anlatmak lazım çöpünü gole veya yere değil bunun içine atmalısın diye. Kamp yapacaktım vazgeçtim. Ekstra olarak soğuk geldi bana fazlasıyla

25 Haziran 2021 07:52 - Google Yorumu

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.

Temizlik
Konum
Tavsiye
Fiyat
0 Puanın
Derecelendirme resimleri

Rezervasyon Talebi

6 Yaş Üstü
+
-
0-6 Yaş
+
-

Talep listesi: Boraboy Gölü Tabiat Parkı

Parolanızı Sıfırlayın